fbpx

Çanta Fotoğraf Çekimi

Çanta fotoğraf çekimi, en çok tercih edilen çekim türlerinden biridir. Ayrılmaz bir parçamız olan çantalarımızı her yere beraberimizde götürdüğümüz için seçerken de çok hassas davranırız. Çanta seçiminde de yine önümüzde çok fazla seçenek vardır. Günlük hayatımızda gideceğimiz yere göre veya giyeceğimiz kıyafetlere göre değiştirebildiğimiz bu aksesuar bazen bizim için gerçekten sadece bir aksesuar olurken bazen de; kişisel eşyalarımızın büyük bir kısmını yanımızda taşımamıza yardım eden bir araç olur. Çanta fotoğraf çekiminde still life fotoğraf çekimlerini sıklıkla tercih ederler. Tabi ki her üründe olduğu gibi, ürünün beyaz fonda çekimleri önceliktir. Net bir şekilde çantanın dokusunu anlayabileceğimiz, rengini kolaylıkla seçebileceğimiz fotoğraflar elimizde mutlaka olmalı. Çantanın çeşidine göre iç detayları, varsa eğer fermuar veya taş gibi detayları, cepleri, etiketi. Kısacası ürünün müşterinin incelemek isteyeceği bütün detaylarını göstermemiz gerekir.

Onun dışında çanta çekimleri için sırtta duruşunu daha kolay anlayabilmek açısından modelli çekimler de işimize oldukça yarayabiliyor. Çantanın çeşidine göre dış çekim veya stüdyo çekimi seçenekleriniz mevcut. Yine çantanın kullanım alanına göre onunla bütünleşecek giyim ve destekleyici aksesuarlar fotoğrafları daha çekici kılacaktır.

Bir değer seçeneğinizde -özellikle tek çeşit bir çantanın çekimini istiyorsanız- çantanın 3D çizimini çıkartıp tek bir çekim yaptıktan sonra 3D max tekniğiyle çantanın farklı renklerini aynı çizime uyarlamak. Bizim önerimiz bu yöntemi still life veya modelli çekimle desteklemenizdir. İhtiyacınıza göre neyin yeterli olacağı noktasında karar sizin.

Görsel Düzenleme

Çanta satışlarında Amazon internet sitesine hazırladığımız çanta görsellerinde stüdyo çekimlerinin yanında aynı zamanda ürünlerin boyut ve genişlik gibi müşterinin bilmesi gereken özellikleri belirttiğimiz tasarım görseller hazırlıyoruz. Çantanın dokusunun da yakın çekimden gösterildiği bu görsellerde çantanın özelliklerinden, tercihe göre kullanım alanlarından bahsediyoruz ve müşterilerin kolay seçim yapmasına zemin hazırlıyoruz. Yaptığımız çekim örnekleri İnstagram sayfamızda mevcuttur.

Still life çekimler ile ilgili içeriğe ulaşmak için tıklayınız.

İletişim kanallarımızdan sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.