fbpx

Hayalet Mankenli Ürün Çekimi

Bu çekim türünün avantajı müşterinizin ürünün üzerinde nasıl duracağına dair bir önizleme görebilmesi ve ürünü daha detaylı inceleyebilmesidir. Çekimler beyaz fonda cansız mankenle yapılmaktadır. Ürünün çekimleri tamamlandıktan sonra photoshop işlemleriyle cansız mankeni ürünün görünen yerlerinden siliyoruz. Böylelikle daha hoş bir görüntü elde ediyoruz. Müşterileriniz de ürünün dolgulu haline bakarak kendi seçimlerini daha kolay yapıyorlar. Bazı ürünlerin bir askıya asılıp veya düz bir platforma serilerek çekilmesi beklenen etkiyi yaratamayabiliyor. Bu noktada hayalet mankenli ürün çekimi imdadımıza yetişiyor. Çekim aşaması kadar düzenlenme aşamasında da profesyonellik isteyen bir çekim türüdür. Özellikle basic ürünlerde, kısa kollu tişörtler, dar penyeler, sütyen ve külot gibi iç giyim ürünlerinde hayalet mankenli ürün çekimi sık sık kullanırız.

Neden Tercih Ederiz

Gördüğünüz gibi bir ürünü fotoğraflamak için modelli ürün çekimi, still life ürün çekimi, profesyonel ürün çekimi gibi pek çok seçeneğimiz mevcut. Modelli ürün çekimleri yazımızda bu seçeneğin avantajları ve kullanım alanları hakkında bilgi verdik. Piyasaya yeni sürdükleri ürünlerde model ve dış çekim masraflarından uzak durmak isteyenlerin de tercih ettiği bir seçenektir hayalet mankenli çekimler. Bu sadece masraftan kaçınmakla alakalı değildir tabi ki. Çok bilindik markaların tasarım tişörtlerine göz atmak için sitesine girdiğimde; sadece hayalet mankenle çektikleri fotoğrafları kullandıkları dikkatimi çekti. Bu markanın tasarımları ön planda olduğu için başka dikkat çekici bir unsur olmaması adına hayalet manken kullanmayı yeterli görmüşler.

Dekupe işlemlerinde titizlikle çalışmak gerekir. Pen aracıyla her bir detayını ince ince seçtiğimiz ürünün mankenden sıyrılmasını sağladıktan sonra ürünün detay çekilmiş arka iç yüzeyi ve kol arka içten görünüm detaylarıyla birleştiriyoruz. Ürünün dümdüz görüntüsü yerine dolgulu bir görüntüye sahip olması alıcıya daha kolay seçme şansı veriyor.

Hayalet mankenli ürün çekimi fiyatları için bizimle iletişime geçebilir veya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yaptığımız işler için instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tekstil Ürünleri Çekiminde İlginizi Çekecek Diğer Hizmetlerimiz;

Çanta Fotoğraf Çekimi

Ayakkabı Fotoğraf Çekimi

Reklam Fotoğrafçılığı ve daha fazlası için

İletişim Numaramız : 0532 161 8383

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.