fbpx

Headshot Çekimi / Cast Fotoğraf Çekimi

Headshot Çekimi / Cast Fotoğraf Çekimi kimler tarafından daha çok kullanılır ?  Günümüzde bu fotoğrafçılık türü oyunculuk üzerine başvurular yapan / yapacak olan adaylar için son derece önemlidir. İyi bir headshot / cast fotoğrafı ; başvurunuzun dikkat çekmesini sağlayacaktır. Cv’nizin incelenmesi için dikkat çekmeniz gerekiyor. Headshot fotoğraflar da size bunu yapma imkanı veriyor.

Neden Önemli ?

İnsanlar, artık bunu telefonlarla da yaptığından bahseder fakat atladıkları bir şey vardır. Telefonla çekilen fotoğrafta telefonun kaliteli çekim yapabilmesi dışında hiçbir artı değer yoktur. Telefonla bir arkadaşınıza verip çektirdiğiniz fotoğrafta arka plan ayarından tutalım netlik değerlerine kadar her şeyde sıkıntı çıkabilir. Kaldı ki hesaba katılmayan herhangi bir ışık bile modelin yüz hatlarının normalden farklı görünmesine sebep olur. Bu da seçim aşamasında işinize gelmeyecektir. Mimiklerinizin ön planda olduğu, karakterinizi ortaya çıkaran fotoğraflara ihtiyacınız var. Daha çok omuzlar da dahil edilen yakın plan fotoğraflar ve siyah ağırlık kıyafet tercihtir. Arka plan için de genelde tercih siyahtan yanadır.  Bu oyuncunun ten rengi veya fiziksel özelliklerine göre fotoğrafçının karar vereceği bir durumdur. (Fotoğrafın istenildiği yerden özellikle belirtilmemişse.)  Kişinin yüz ve mimiklerinin ön planda olması kadar fotoğraf çekimine dinç gelmesi de önemlidir. Uykusunu almış ve çok soğuğa/sıcağa maruz kalmamış olmalı ki yorgun veya enerjisiz görünmesin. Bundan sonrası fotoğrafçının çekim tekniğine ve başarısına kalır.

Çoğu ajansın sayfasında gördüğüm kadarıyla bu fotoğrafların doğal ve özgün olması seçim aşamasında oldukça işe yarar bir durum haline geliyor. O yüzden çekimlerin enerjik geçmesi ve yüksek motivasyonla çalışmak her iki taraf içinde çok daha iyi olacaktır.

Fotoğrafın netliği, modelin olabildiğince doğal bir şekilde görünmesi için gerekli yönlendirmelerin yapılması ve diğer teknik ayarlamalarla memnun kalacağınız bir çekim geçireceğinize emin olabilirsiniz. Çekim sonrasında seçeceğiniz fotoğrafları düzenleyip size teslim ediyoruz. Bunun dışında çektiğimiz tüm fotoğrafların ham hallerini de size dijital olarak teslim ediyoruz. Headshot Çekimi / Cast Fotoğraf Çekimi ve Portre Fotoğraf Çekimi fiyatları için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer çekimlerimiz hakkında fikir sahibi olmak için instagram adresimizi inceleyebilirsiniz.

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.