fbpx

Profesyonel Ürün Fotoğraf Çekimi

Profesyonel ürün fotoğraf çekimi ürünlerin belirli mecralarda reklamının yapılması için ihtiyaç duyulan çekim türüdür. Online alışverişin hayatımızda büyük rol oynadığı bugünlerde artık ürün satıcıları da kaliteli çekimlere ihtiyaç duyuyor. Yüzlerce seçeneğin içinde göze çarpmak için göz alıcı ürün fotoğrafları gerekli. Bu ürün fotoğrafları da satış yapacağınız mecraya göre farklı stillerde oluyor tabi ki. Örneğin yeni satışa sunacağınız bir ürünü instagramda sayfa açarak tanıtmak istiyorsunuz, bunun için ürünlerinizin kullanım alanlarını gösterebildiğiniz ve estetiğe önem verilen still life fotoğraf çekimi daha uygun olacaktır. Bunun yanında her zaman tanıtımlarınızın sade bir fonda yakın plan görüntülerle desteklenmesi gerekir. Bu da kullanıcının ürün detaylarını inceleyebilmesi için oldukça önemlidir. Bunun dışında hayalet mankenli ürün çekimleri de yine aynı şekilde, ürünlerinizi tanıtmanızı kolaylaştırır.

Hayalet mankenli çekimler genelde ürünün en sade halidir.Ürünlerin üste oturur gibi görünmesi için tercih edilir. Giyim ürünlerini düz bir zemine ‘sermek’ çok da hoş bir görüntü vermeyecektir. Mankene giydirme seçeneği bu yüzden daha caziptir. Çekim türü ne olursa olsun sonucunda kaliteli ve temiz bir iş çıkması için bahsettiğimiz çekim stillerine hakim olmak gerekir. Çekimlerin süresi ürün yoğunluğu ve çekim tercihinize göre iki hafta ile bir ay arasında değişiklik göstermektedir. Yapacağımız ürün çekimi sözleşmesinde ücretler ve diğer istekler detaylı bir şekilde yazılı olup buna göre şekillenmiştir.

Çalıştığımız müşterilerimiz arasında amazon sitesi için ürün çekimi yaptıranlar oldukça fazla. Burası bir e-ticaret sitesi olduğundan ürünlerde öncelikle detay çekimlere daha sonra da still life çekimlere son derece önem verdiklerini defalarca deneyimledik. Ürünün çeşidine ve sunulacağı mecraya göre farklı konseptlerde ve ortamlarda fotoğraf çekimleri seçenekleri mevcuttur. Bunların hepsi profesyonel ürün fotoğrafçılığının konusuna dahildir.

Profesyonel ürün fotoğrafçılığının diğer dalları hakkında merak ettikleriniz için ürün çekimi başlığına göz atabilirsiniz. Yemek fotoğrafçılığından modelli ürün çekimine kadar pek çok teknik hakkında kısa bilgiler verdik. Profesyonel ürün fotoğraf çekimi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram hesabımıza göz atmak için tıklayın

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.