fbpx

Still Life Ürün Fotoğraf Çekimi

Dekorlu, still life ürün fotoğraf çekimi nedir ? Ürünlerin belli bir stile göre dizildiği ve bütüne baktığımızda bir kompozisyon görebildiğimiz bir çekim türüdür. Bu fotoğraflar genelde daha dikkat çekici ve alıcıya farklı bir fikir sunan fotoğraflardır. Ürüne uygun bir fon veya dekor seçip ürüne bir hikaye oluşturmak biz profesyonellerin işidir.

Destekleyici materyallerle çalışıp çekimi zenginleştiriyoruz. Yüksek kaliteli cihazlarımız ve doğru ışık kullanımıyla ürününüzü göz alıcı hale getiriyoruz. Aslında hayatın içinde görmeye alıştığımız kompozisyonları biz stüdyo ortamında yaratıp ürün görsellerine doğallık katarak onları ön plana çıkarıyoruz. Yakın zamanda çekimini yaptığımız el ve banyo havluları için nasıl bir yol izlediğimizi size kısaca anlatayım.

Kısa Bir Still Life Fotoğraf Çekim Örneği

Öncelikle çekimi yapacağımız ürün için nasıl bir ortamın daha uygun olduğu konusunda ortaya bir kaç fikir atıyoruz. Örneğin banyoda kullanacağımız bir ürün için hangi aksesuarları veya nesneleri tamamlayıcı olarak seçebiliriz ? Bu ilk sorumuz. Genelde banyo dekorunda havluların askıda durması veya bir sepetin içinde derlenmiş olması alışıldık bir durumdur. Alıcıya tanıdık gelen bir kompozisyon bizim işimizi kolaylaştırır. Havlunun yanında bir kaç tane sabun olabilir. Aynı şekilde saç tarağı veya küçük bir saksı. Banyo atmosferinde bulundurabileceğimiz nesneler. Banyonun egzotik havasına deniz taşları veya bir kaç adet mum eşlik etmesi de hoş olacaktır. Bunların kararı verildikten sonra temin ettiğimiz malzemelerle ürünlerin nasıl daha iyi duracağına karar veririz. Fotoğraf makinemiz çekime hazırdır. Biz bir kaç denemeyle hangi duruş stilinin daha iyi duracağına karar vermiş oluruz. Havluların katlama şekilleri ve nerede durdukları bile fotoğrafın bütün havasını tamamen değiştirebilir. Bunun için yaratıcı olmak bu noktada önem arz eder.

Stil Life çekimlerde olayın büyük kısmı hazırladığınız dekora ve nesnelerin yerleşimine kaldığı için bu konuda tecrübeli insanlarla çalışmanızı öneririz. Biz çekim aşamasından sonra belirli teknik işlemlerle sonuçları kusursuz hale getirip kullanımınıza sunuyoruz. Her mecrada gözde olmak için profesyonellerle çalışın.

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.