fbpx

İç Mekan Fotoğraf Çekimi

İç mekan fotoğraf çekimi yaptırmak mekanınızın tanıtımı için oldukça önemlidir. Bu çekimler özel mekanlarınızın kişisel isteğiniz doğrultusunda çekilmesi de dahil işlettiğiniz alanlar veya çalışma alanınızın tanıtımı için de yapılabilir. Bu fotoğrafları nerelerde, ne için kullanırız? Aslında çok geniş bir yelpazesi vardır. Örneğin bir ajans sahibisiniz ve web sitenizde takım arkadaşlarınız veya yaptığınız işleri sergilediğiniz bir blogunuz var. Bunlara nasıl bir ortamda çalıştığınızı da eklerseniz, hem müşterilerinize samimi bir tanıtım yapmış olursunuz hem de çalışan adaylarınızın nasıl bir ortamda çalışacağı hakkında onlara fikir vermiş olursunuz.

Bir restoran işletiyorsanız da iç mekan çekimleri yine imdadınıza yetişecektir. Biliyorsunuz ki müşterilerinizi etkilemek istiyorsanız yaptığınız yemekler ve sunduğunuz hizmet kadar işlettiğiniz mekanın görsel anlamda çekici olması da önemlidir. Misafirleriniz kendilerini rahat hissedeceği, ferah ve iyi dizayn edilmiş bir mekanda oturmayı tercih edeceklerdir. Mekanınızın fotoğraflarını çekerken, dizaynda ön plana çıkan alanları ve aksesuarların fotoğrafının çekilmesi gerekir. Bunun dışında misafirlerinizin bilmesinin size artı sağlayacağı mekan özellikleri de kesinlikle fotoğrafa alınmalıdır. Örneğin ışıklandırma, ısıtma, sandalye ve masa düzenleri gibi bir çok husus detaylı bir şekilde gösterilmelidir. Varsa eğer mekanınızın balkon, teras veya bar bölümleri, dışarıdan geniş bir şekilde alınmalı ve sunduğunuz alan gösterilmelidir. Bunun dışında kullandığınız pek çok iç mekan bu şekilde fotoğraflanabilir. Hizmet verdiğiniz herhangi bir alan buna ihtiyaç doğurur. Kuaför salonunuzu da aynı sebeplerden çektirmek isteyebilirsiniz, takı – tasarım butiğinizi de.

Nerelerde Kullanabilirim ?

Bu fotoğraf çekimleri size yüksek kalitede rötüşlanmış halde teslim edildiği için pek çok yerde kullanmanıza müsait olacaklardır. Basılı veya dijital ortamda kullanmak için hazırladığınız broşürlerinizde de kullanabilirsiniz. Dergi, gazete, sosyal medya hesapları ve web sitenizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İç mekan çekimlerinde tripod kullanımı ve lens seçeneklerimizin fazla olması önemlidir. Geniş açı lenslerin kullanılması önemli olduğu gibi detay çekimler için de yakın mesafe lensler kullanılmalıdır. Yer yer yapay ışık kaynağına ihtiyaç doğar. Özellikle loş ve az ışıklı ortamlarda flaş kullanılabiliriz. Çekimden memnun kalmanız için bizi arayın tüm detayları birlikte konuşalım. İç mekan fotoğraf çekimi ve yemek fotoğraf çekimi için telefon ve e-mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

İnstagram adresimizi ziyaret edip çekimlerimizi incelemek için tıklayınız.

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.