fbpx

Mimari Fotoğraf Çekimi

Benim aklıma mimari yapı dediklerinde hep en ihtişamlı olanları geliyor nedense. Katedraller, kiliseler, camiler, kuleler, saraylar. Güzel olanı hatırlıyor insan sanırım. En çok korunan, değer verilenler de onlar tabi ki. Tarihimizi ve kültürel değerlerimizi duvarlarında taşıyorlar aslında. Hepsi farklı anlamlar barındırıyor. Bulundukları yerlerde sembol haline gelmişler. Bunlara aslında ikonik yapı demek daha yerinde oluyor. Mimari yapı deyince, tasarlanan herhangi bir yapıya mimari yapı diyebiliriz. Eviniz, ofisiniz, butiğiniz, restoranınız, stüdyonuz, mutfağınız. Hepsi birer mimari yapı. Bu alanları fotoğraflamak veya videoya almak özellikle ticari amaçlı kullandığınız mekanlar için oldukça yararlı bir tanıtım aracı. Mimari fotoğraf çekimi son yıllarda dronun hayatımıza girmesiyle çok daha kaliteli bir hale gelmiştir. Örneğin geniş bir arazide bir restoran açtınız ve bahçesi oldukça büyük, mekan fotoğraflarken hem çok fazla açıdan çekim yapma şansımız oluyor hem de alanı bir bütün olarak görüntüleyebiliyoruz. Bu da daha etkili bir tanıtım tasarımı yapılmasına yardımcı oluyor.

Nelere Dikkat Edilmeli ?

Mimari yapıların hepsinde çekim yaparken aynı özgürlüğe sahip olunamayabiliyor tabi. Bazı alanlar izinlere tabi olabiliyor bu yüzden çekimden önce mutlaka gerekli izinleri tamamlamak gerekiyor. Bunun dışında fotoğrafçının dikkat etmesi gereken pek çok şey vardır. Çekimin yapılacağı günden önce yapının bulunduğu yere gidip gözlem yapılması gerekir. Beklenmedik durumlarla karşılaşmamak için alanı gözden geçirmek fotoğrafçının lehine olacaktır. Özellikle ışık kullanma noktasında gün ışığına ihtiyacımız olacağını düşünürsek planımızı buna göre yapmalıyız. Günün hangi saati çekim için daha elverişli vs. gibi bilgileri önceden toplamalıyız. İç mekan mimari fotoğraf çekimi yapıyorsak yanımızda mutlaka yapay ışık kaynakları bulundurmalıyız. Geniş açı lensler ve diğer profesyonel ekipmanlarımızı eksiksiz yanımızda bulundurmalıyız. İyi ekipmanlar ve yaratıcı bakış açısına sahip fotoğrafçılarla mimari yapı fotoğraf çekimlerinizde si.

İhtiyacınız olan tüm iç veya dış mekan çekimleri için ekibimizle birlikte size hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Mimari fotoğraf çekimi ve reklam fotoğraf çekimi için telefon numaramız veya e-mail adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İnstagram adresimizden daha önceki çekimlerimizi inceleyebilirsiniz. Pixelworkagency.

Ön Başvuru Formu

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.