COVİD-19’un Düğün Fotoğraf Çekimlerine Etkisi..

Düğün Fotoğrafçısı ‘nın Covid 19 Hakkındaki Görüşleri.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19, her anlamda zor günler yaşanmasına sebep olmuş durumda. Sağlığımızın tehdit altında olduğu bu günlerde, hayat adeta durma noktasına gelerek birçok kısıtlanma tedbir amacı ile uygulanmaya başlandı. Örneğin; ulusun varlığını tehdit eden pandemi sebebi ile eğitim her kategoride online olarak verilmeye başlandı. Yurtdışı uçuşları kapatıldı. Şehirler arası bazı yerlere giriş ve çıkışlar yasaklandı. Bazı iş yerleri çalışmayı durdurdu ya da yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Hal böyle olunca fotoğrafçılar da bu kısıtlamalardan payına düşeni almış oldu. Güneşin ve sıcağın kendini gösterdiği yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu da kendini gösterirdi. Ancak bu yıl öyle olmadı. Yasaklar düğünleri de etkisi altına aldı ve buna paralel olarak, tabii fotoğrafçıları da… Çekimlerin en yoğun olduğu bu aylarda, bu yıl ne yazık ki herkes evlerinde ve sokaklar bomboş… Bizim ofisimizde de ürün çekimleri, yeni doğan çekimleri ve düğün çekimleri yapılıyordu. Ancak evrensel boyutta durma noktasına gelen hayat, tabi ki bizim çalışmalarımızı da etkiledi. Yeni doğan çekimleri ile düğün çekimlerini gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor bu dönem içerisinde. 

Bu süreç daha ne kadar bu şekilde devam eder bilinmez. ‘Pandemi etkisini azaltır mı? Virüs bizlere veda eder mi? Hayat tekrar eskisi gibi devam eder mi?’ Tüm bu sorunların cevabını net bir şekilde vermek oldukça zor görünüyor.  Fakat, sanırım bizlerin alışması gereken yeni bir dünya düzeni kendini göstermeye başlıyor. Bundan böyle daha temkinli ve kısıtlı bir şekilde yaşamımıza devam etme ihtimalimiz oldukça yüksek. Dolayısıyla da hayat kendini buna adapte ederek bizlere yeni yaşam şekli sunmakta. Sağlıkla kalın…

 

 

Filled Under : Blog