Tag archive for : gelin damat

Mademki davetiyeniz düğününüzün ilk sinyalini verecek, o halde evlilik bütçenizde düğün davetiyesi için ne kadar ayırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Size yardımcı olabilmek için İstanbul’daki davetiye fiyatlarını öğrendim ama yine de davetiyelerdeki indirim ve kampanyalara bir göz atın!

Öncelikle şunu belirtmek isterim davetiyede ortalama fiyat aralığı diye bir şey yoktur. Tüm İstanbul davetiye fiyatları minimum 1 veya 2 TL gibi belirlenmiş fiyattan başlar ve gerisi tamamen hayal gücünüze bağlı olarak fiyatlandırılır. Davetiyenizin tasarımı, baskı şekli, kağıt cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi davetiye fiyatını doğrudan etkiler. Kısaca ne seçerseniz onu ödersiniz.

Modern çiftlerin davetiye tercihi ve fiyatları

Şişe Davetiye

Kısa kısa ele alalım. Şişe, film makarası, kitap ayracı gibi objeler davetiyesini düğün temasına göre seçen çiftlerin tercihi. Şişe davetiye genel olarak geri dönüşümlü kağıttan hazırlanıyor, düğün konseptinize göre renkli boncuklar ve kurdele ile süsleniyor. Geri dönüşümlü kağıttan hazırlanmazsa ve kutusuz olarak isterseniz 4.5 TL’den başlayarak en fazla 8.5 TL’ye kadar çıkıyor. Tamamen konseptiniz ile uyumlu yapmak isterseniz masa, isim kartı, teşekkür kartı gibi set halinde de hazırlanıyor. Tabi o zaman davetiye fiyatını revize etmelisiniz düğün fotoğrafçısı.

Kitap Ayracı

Kitap ayracı davetiyesi gibi daha sonra da kullanılan bir obje ise genellikle püskül detaylı, 2 veya 4 renk baskıdan oluşuyor. 2 renk baskı 3 TL’den başlarken 4 renk baskı 4,5 TL ile de alıcı buluyor.

(daha&helliip;)