fbpx

İstanbul’da Düğün Davetiyesi Fiyatları

düğün fotoğrafları

İçindekiler

İstanbul’da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Mademki davetiyeniz düğününüzün ilk sinyalini verecek, o halde evlilik bütçenizde düğün davetiyesi için ne kadar ayırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Size yardımcı olabilmek için İstanbul’daki davetiye fiyatlarını öğrendim ama yine de davetiyelerdeki indirim ve kampanyalara bir göz atın!

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim davetiyede ortalama fiyat aralığı diye bir şey yoktur. Tüm İstanbul’da düğün davetiyesi fiyatları minimum 1 veya 2 TL gibi belirlenmiş fiyattan başlar ve gerisi tamamen hayal gücünüze bağlı olarak fiyatlandırılır. Davetiyenizin tasarımı, baskı şekli, kağıt cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi davetiye fiyatını doğrudan etkiler. Kısaca ne seçerseniz onu ödersiniz.

Modern çiftlerin davetiye tercihi ve fiyatları

Şişe Davetiye

Kısa kısa ele alalım. Şişe, film makarası, kitap ayracı gibi objeler davetiyesini düğün temasına göre seçen çiftlerin tercihi. Şişe davetiye genel olarak geri dönüşümlü kağıttan hazırlanıyor, düğün konseptinize göre renkli boncuklar ve kurdele ile süsleniyor. Geri dönüşümlü kağıttan hazırlanmazsa ve kutusuz olarak isterseniz 4.5 TL’den başlayarak en fazla 8.5 TL’ye kadar çıkıyor. Tamamen konseptiniz ile uyumlu yapmak isterseniz masa, isim kartı, teşekkür kartı gibi set halinde de hazırlanıyor. Tabi o zaman davetiye fiyatını revize etmelisiniz düğün fotoğrafçısı.

Kitap Ayracı

Kitap ayracı davetiyesi gibi daha sonra da kullanılan bir obje ise genellikle püskül detaylı, 2 veya 4 renk baskıdan oluşuyor. 2 renk baskı 3 TL’den başlarken 4 renk baskı 4,5 TL ile de alıcı buluyor.

Klasik Davetiyeler ve Dantel Detaylar

En çok bilinen ve tercih edilen klasik davetiyeler eskisi gibi sadece kağıttan oluşmadığı için fiyatının ucu oldukça açık. Birim fiyatı 1 TL’den başlayan klasik davetiyeye dantel eklemek isterseniz 0.50 kuruştan başlayarak seçtiğiniz dantele ve boyutuna göre değişiklik göstererek 6 TL’ye kadar artabiliyor.

Dantele ek olarak bir de taş süsleme isterseniz yine taşın rengine ve cinsine göre 1 ile 10 TL arasında birim fiyata ekleniyor.

Kısaca hesaplamak -gerekirse; klasik davetiye üzerine en ucuz dantel ve taş eklemli bir davetiyen olsun istiyorsan en az; davetiye 1 TL’den, dantel 0.50 kuruştan ve taş da 1 TL’den oluşursa 3 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Bu da 300 kişilik düğünüm için 150 adet + %15′ lik hata payı olmak üzere 165 adet davetiye toplamda bana 495 TL’ye gelecektir.

Düğün Davetiyesi

Resimli Modeller

Son yılların trendi resimli davetiye fiyatları ise güzel olduğu kadar pahalıya geliyor. Çünkü fotoğraf kalitesi iyileştikçe fiyata yansıyor. İlla benim resmim olsun davetiyemde derseniz en az birim başına 7 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

Teknolojik Seçenekler

Teknoloji harikası DVD davetiyelerin fiyatları 250 TL’den başlıyor. En güzel kısmı ise davetlilerin davet edildiklerini sizin ağzınızdan ve sizin görüntünüz ile alacak olmaları. Fakat bu fiyat sadece iki adet DVD için geçerli. Çoğaltılıp gönderilmesini talep ederseniz 200 kişi için fiyat minimum 500 TL oluyor.

Bir diğer seçeneğiniz ise boş DVD temin ederek kendiniz çoğaltma seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise teknolojiye uzak olan büyüklerimiz için en az 50 adet klasik davetiye yaptırmanız olacak. Fiyattan tasarruf etmek için sade model seçmelisiniz. Bu da tanesi 1 TL’den aldığınız model + 250 TL DVD davetiyesi toplam 300 TL ve 200 adet boş DVD 120 TL olmak üzere toplamda 420 TL olacaktır. Seçim sizin…

Unutmayın; davetiye adedi arttıkça birim fiyatı düşecektir.

Alıntıdır

https://dugun.com/dugun-davetiyesi/makaleler/istanbul-da-dugun-davetiyesi-fiyatlari-1394

 

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.