fbpx

COVİD-19’un Düğün Fotoğraf Çekimlerine Etkisi

düğün fotoğrafları

İçindekiler

Düğün Fotoğrafçısı’nın Covid-19 Hakkındaki Görüşleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19, her anlamda zor günler yaşanmasına sebep olmuş durumda. Sağlığımızın tehdit altında olduğu bu günlerde, hayat adeta durma noktasına gelerek birçok kısıtlama tedbir amacı ile uygulanmaya başladı. Örneğin; ulusun varlığını tehdit eden pandemi sebebi ile eğitim her kategoride online olarak devam ediyor. Yurtdışı uçuşları kapatıldı. Şehirler arası bazı yerlere giriş ve çıkışlar yasaklandı. Bazı iş yerleri çalışmayı durdurdu ya da yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Hal böyle olunca fotoğrafçılar da bu kısıtlamalardan payına düşeni almış oldu. Güneşin ve sıcağın kendini gösterdiği yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonuyla beraber keyifli bir yoğunluk başlardı. Ne yazık ki bu yıl öyle olmadı. Yasaklar düğünleri de etkisi altına aldı ve buna paralel olarak, tabii fotoğrafçıları da… Çekimlerin en yoğun olduğu bu aylarda, bu yıl ne yazık ki herkes evlerinde ve sokaklar bomboş. Bizim ofisimizde de en çok yapılan işler ürün çekimleri, yeni doğan çekimleri ve düğün çekimleriydi fakat evrensel boyutta durma noktasına gelen hayat, tabi ki bizim çalışmalarımızı da etkiledi. Yeni doğan çekimleri ile düğün çekimlerini gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor bu dönem içerisinde. Ürün çekimleri özellikle online alışverişe kayan ilgiyle beraber tam gaz devam ediyor tabi ki.

Bu süreç daha ne kadar bu şekilde devam eder tahmin etmek zor. ‘Pandemi etkisini azaltır mı? Virüs bizlere veda eder mi? Hayat tekrar eskisi gibi devam eder mi?’ Tüm bu soruların cevabını net bir şekilde vermek oldukça zor görünüyor. Bizlerin alışması gereken yeni bir dünya düzeni kendini göstermeye başlıyor. Bundan böyle daha temkinli ve kısıtlı bir şekilde yaşamımıza devam etme ihtimalimiz oldukça yüksek. Dolayısıyla da hayat kendini buna adapte ederek bizlere yeni yaşam şekli sunmakta. Sağlıkla kalın…

 

 

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.