fbpx

Hamile Fotoğraf Çekimi

hamile fotoğraf çekimi

İçindekiler

Pregnancy Photographer

Dünyaya yeni bir birey getirmeye karar vermiş bir kadının heyecanlı, yorucu ve tatlı macerası. Bu maceranın başrollerindeki anne ve baba adayları haberi aldığı andan itibaren ailenin yeni üyesi için hayata hazırlanmaya başlarlar. Çevremde baba ve anne adaylarının çocuklarını nasıl yetiştireceğiyle ilgili kitaplar okuyup araştırmalar yaptığına şahit olunca mutlu oluyorum. Nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir odası olmalı, ona hayvan sevgisini nasıl aşılarız ? Evdeki atmosfer nasıl olmalı, iletişim kurarken nelere dikkat etmeliyiz gibi çocuğun doğumundan itibaren sağlıklı ve mutlu bir birey olarak yetişmesi için çaba gösterilmesi son derece önemli bir durum. Hamilelik dönemindeki kadınların hormon değişimleri duygusal olarak dalgalı bir dönem yaşanmasına sebep oluyor, su götürmez bir gerçek bu. O yüzden dünyaya gelecek bebek kadar evdeki bireylerin de mental durumları önem arz etmektedir. Yaşanan değişimler bununla sınırlı değil tabi ki. Vücudumuzda ;

  • Solunum sistemi
  • Üriner sistem
  • Kalp dolaşım sistemi
  • Uyku düzeni
  • Kilo
  • Vücut duruşumuzda değişim
  • Kilo artışı
  • Cildimizde görülen değişimler gibi bir çok değişime de merhaba demiş oluruz.

Her yeni gün biraz daha büyüyen bebek ve buna bağlı olarak gittikçe şekil alan karın bölgesi, içinde yeni bir hayatın yeşerdiğini her aynaya baktığında hatırlatır insana. Bu özel dönemin hatrımızdan silinmesini istemeyeceğimiz gibi çocuğumuzun hayatımıza girdiği ilk günleri ve ayları da anı olarak saklamak isteriz. Hamilelik döneminde fotoğraf çekilmek uzun zamandır popülerliğini kaybetmemiş bir durumdur.  Annenin tek başına çekildiği karnının ön planda olduğu pozlar dışında, anne-baba veya anne-baba ve çocuk şeklinde de farklı konseptlerde fotoğraf çekimleri tercih edilebiliyor. Fotoğraf çekimi için en uygun dönem 29 ve 33’üncü haftalardır. Bunun sebebi bu haftalar arasında karnın ideal büyüklüğe gelmesi ve iyice belirginleşmesidir. Yirmi dokuzuncu haftadan önce fotoğraf çekimi gerçekleştiği zaman karın tam olarak belirgin olmazsa vurgulanmak istenen tema tam olarak yakalanamayabilir. Otuz üçüncü haftadan sonra yapılan çekimler için de genellikle anne vücudunda (kollar ve bacaklarda) doğal sürecin bir parçası olarak şişlikler oluşmaya başladığı için genelde tercih edilmez. Tabi ki bu seçim her halükarda anne adayına bırakılır 🙂 Fotoğraf çekimi için stüdyo çekimi ve dış çekim gibi seçenekleriniz var. Dilerseniz sizin seçtiğiniz bir dış mekanda doğal karelerle bir çalışma ortaya konulabilir. Bu tamamen çekimden ne beklediğinize göre değişiklik gösterir. İsteğinize en uygun çekime gelin beraber karar verelim, Halkalı/Atakent’teki ofisimize davetlisiniz.

Fiyatlarımız

Hamile fotoğraf çekimi fiyatlarımız 15 dakika için 150 tl’den başlayıp mekan ve süreye göre 1 saat için 500 tl’ye kadar çıkmaktadır. Fiyat bilgisi için bize whatsApp, mail veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Çekimlerimize göz atmak isterseniz instagram sayfamızı buradan incelebilirsiniz.

Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeniz dileğiyle !

 

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.