fbpx

Söz Fotoğraf Çekimi – Söz Fotoğrafçısı

söz cekimi

İçindekiler

Söz Fotoğraf Çekimi – Söz Fotoğrafçısı

Geçmişten günümüze kültürel bir gelenek olarak hayatımızda yer alan sözlenme merasimi. Çiftler birlikte bir karar verdikten sonra bunu resmiyete dökerkenki  ilk geleneksel adımdır . Aile büyüklerinin de artık dahil olduğu evlilik sürecine giden yolun en başı. Söz fotoğrafları aslında albümün ilk sayfasıdır bu yüzden. Evlilik yolundaki ilk heyecanlı durak. Tüm özel günler gibi sözler de özenle fotoğraflanmayı ve saklanmayı hak eden kutlama günleridir. Kendinize ve ailenize bu özel günden samimi kareler bırakmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Söz Günü

Söz, geleneğe göre kadının evinde yapılan bir törendir. Aile dostları, akrabalar, yakın arkadaşlar evde toplanırlar. Özenli bir hazırlık yapmış olurlar. Çikolatalar, çiçekler, konseptler. Özenle giyiniş misafirler. Kız tarafı evde beklerken damat ailesi ve yakınlarıyla kapıyı çalıp, bohçalarla beraber içeriye girer. Kapıda misafirler karşılandıktan sonra aile büyükleriyle hep  beraber otururlar. Yine adet yerini bulsun diye erkek tarafından bir aile büyüğü isteme merasimini gerçekleştirir. Bu sırada mutfakta kahveler pişmeye başlar ve ikram edilir. Daha sonra kırmızı kurdele takılmış yüzükler bir makas ile birlikte tepside gelir. Yüzükler çifte takılıp kurdele kesili. Artık sözlenmiş olurlar. Hayırlı olsundur . Bu fasıl bittikten sonra eğlence başlar. Güzel ikramları misafirlere sunarlar ve kutlama böyle sürüp gider.

söz fotoğrafçııs

Söz çekimi için kararlaştırılan tarihte ve saatte çekim mekanına geliyoruz. Misafirlerinizi karşılarken, kahveler yapılırken, isteme sırasında ve tabi ki yüzükler takılırken en güzel anlarınızı fotoğraflıyoruz. Eğer konsept hazırlandıysa çiftlerimiz çoğunlukla ikili ve aile yakınlarıyla olan fotoğrafları konsept önünde çekilmeyi tercih ediyor. Konseptler özellikle evde yapılan organizasyonlara renk katan bir detay haline geldi. Genelde yaklaşık iki saatlik bir zaman diliminde gerçekleşiyor bu süreç. Sizin isteğinize göre daha uzun da tutabiliriz. Düğün fotoğrafçılığında profesyonel olan ekibimizle birlikte tüm özel günlerinizde yanınızda olmayı dileriz. Fotoğraflarımızı incelemek  için instagram sayfamızı veya portfolyo sayfamı ziyaret edebilirsiniz. Söz fotoğraf çekimi hakkında fiyat bilgisi almak ve detayları görüşmek için bizi arayabilirsiniz.

Telefon ve whatsApp üzerinden bize ulaşmak için : 0532 161 83 83

 

E-mail adresimiz : info@ersinaydin.com.tr

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.