fbpx

Kına Fotoğrafçılığı

İçindekiler

Kına Fotoğrafçılığı

Kınalar düğüne gidilen yoldaki eğlenceli toplantılardan sadece bir tanesidir. Geçmişten günümüze gelmesinin temelinde inanç faktörleri olsa da artık bu faktörlerden bağımsız bir etkinliğe dönüşmüş durumda kınalar. Geleneğe göre kadın ve ailesi tarafından düzenlenmesi gerektiğini söylerler. Kına deyince aklımızda hep rengarenk görüntüler canlanır. Ellerde tefler, mumlar, bindallılar ve tabi ki ışıl ışıl giyinmiş misafirler. Herkes toplanmıştır ve oyun havaları çalınır, ortada telaşlı telaşlı koşturan her şeyin yolunda gitmesi için didinen aile büyükleri gözümüze çarpar mutlaka. Uzun bir oynama faslının ardından sıra gelir kına yakılmasına. Geleneğe göre değişiklik göstermekle beraber genelde kadın bir aile büyüğü kınayı gelinin avcuna sürer. Bu ana Kınayı Getir şarkısı eşlik eder geleneksel kına törenlerinde. Daha çağa ayak uydurulan eğlencelerde bu anda duygusal bir müzik çaldığı gibi oyun havalarının yanında da günümüzden şarkılarla dans edilmektedir.

Kınalarla ilgili bir diğer hatırladığım konu da mutlaka küçük keselerin içinde misafirlere de kına ikramı yapıldığıdır. Bu küçük kına keselerine kimi kınalarda kuruyemiş keseleri veya misafirler için hatıra, ufak bir aksesuar eşlik ediyor. Kına geceleri için mekan kiralamak çok popüler hale gelmiş durumda. Şöyle sıcak havada güzel bir bahçede yapılan eğlencenin yerini hiçbir şey tutamaz ama bence ! Kına geceleri de evliliğe giden yoldaki her aşama kadar özel gösterilmeyi hak eden bir aşamadır. Gelin kına fotoğrafçılığı hizmetlerimizden biraz bahsedelim.

Kına Fotoğrafçısı

Düğün, nişan, nikah, söz ve kına fotoğrafçılığında deneyimli kadromuz ile size hizmet vermeye hazırız. Kına günü ve saatini bize bildirmeniz ve almak istediğiniz hizmet türünü bizimle paylaşmanız yeterli. Portfolyomuzu buradan inceleyebilirsiniz. Kına fotoğrafçılığı fiyat bilgisi almak için bizi arayın veya ofisimizi ziyaret edin.

Evliliğe giden yolda mutluluklar dileriz !
Telefon ve whatsApp iletişim : 0532 161 8383
E-mail adresimiz : info@ersinaydin.com.tr

İnstagramdan bizi takip edin.

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dumankaya Miks B5 Blok Dükkan No:5 Atakent / Küçükçekmece

 

 

İlginizi Çekecek Diğer Yazılar: 

Nişan Fotoğraf Çekimi

Söz Fotoğraf Çekimi – Söz Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı İstanbul!

Fotoğrafların Değeri

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.