fbpx

Evleri Birleştirirken Ev Eşyası Nasıl Seçilir?

ev

İçindekiler

“ Her ikinizin de ayrı evleri olabilir ama artık evleniyorsunuz ve evliliğin büyük adımlarından biri de birlikte yaşamaya başlayacak olmanızdır. İki evi birleştirirken şık ve aynı zamanda keyifli bir ortam oluşturmak için neler yapmanız gerektiğiyle bir fikriniz var mı? Peki ya mobilyalarınıza ne olacağı ile ilgili? İşte size Dekopasaj.com’dan birkaç tüyo! „

Herkesin Farklı Zevkleri Olabilir

Öncelikle unutmamak gerekir ki birlikte yaşamaya başlayacak olmanız farklı zevkleriniz olmayacağı anlamına gelmiyor. İki farklı tarzın bu şekilde kolayca bir araya gelebileceğini düşündünüz mü? Farklı zevkler ile birleşen harika bir evi kim istemez! Ayrıca birbirinize bu şekilde ilham da vermiş olursunuz.

 

Neyin Kalıp Neyin Gideceğine Karar Verin

İki kişinin bir araya gelmesi demek aynı alanı paylaşacağınız anlamına gelir ki bu çoğu zaman kısıtlı bir alandır. İşinizi kolaylaştırmak adına yapacaklarınızı sıralayarak başlayabilirsiniz.

 

  • Kesinlikle kalmasını isteklerinizi seçin. Bunlar asla ayrılmak istemediğiniz antika saatiniz veya ailenizden kalan bir şey olabilir.
  • Kalan eşyalar için ikinizin de sevdiği ortak şeyleri sıralayarak başlayın. Mavi kanepeyi ikinizde seviyorsanız, o kalıyor demektir!
  • Sıra ikinizde de var olanlara gelince karşılaştırma yapmanızı sağlayacak kriterler olmalı. Keşke herkes kendi yatağını seçebilseydi!
  • Birlikte kalacağınız evin alanını düşünerek karar verdiğinizde işler kolaylaşacaktır. Önce bütün evi ölçerek başlayın; zemin, duvarlar, varsa duvar boşlukları gibi. Bu şekilde bir plan çıkarabilirsiniz.
  • Uzun yıllar kullanmak istediğiniz mobilyalarınız için belki de en önemlisi kalitedir.

Taviz Verin

  • Bu konuyu kolayca çözebilmek ve olabilecek tartışmaların önüne geçmek için biraz da taviz vermek gerekiyor. Unutmamalısınız ki eşyalar sevdiğiniz kişiden daha değerli değildir. Onun tv koltuğuna karşılık, makyaj masanı seçebilirsin. Böylece herkes kazanmış olur.

Ayrılmak İstediklerinizle Vedalaşın

  • Uyumlu bir eşleşme yakaladınız ve gidecekleri ayırdığınıza göre geriye bunlarla ne yapacağınız kalıyor. İhtiyacı olana vermek ve bağışlamak da bir seçenek olabilir.

Peki ya ihtiyacınız olmayanları satıp, yenileri için bütçe elde etmeye ve yer açmaya ne dersiniz?

İşte bu konuda Dekopasaj.com size yardımcı olacaktır. Dekopasaj.com, ikinci el mobilya alıp satabileceğiniz online bir pazar yeri. Kullanmadığınız ve artık ihtiyacınız olmayan mobilyaları kolayca satıp nakite çevirebilir ve bütçe elde edebilirsiniz. Konsinye hizmeti ile depodan satış imkanı sunarak ger”eken her türlü yardımı sağlıyorlar.

Ayrıca Dekopasaj.com’da keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce mobilya ve aksesuar içinden sevdiğiniz markaları uygun fiyatlara bulabilir, sokak sokak gezmeden antika ve vintage ürünleri bir arada keşfedebilirsiniz. Keşfetmeye hemen başla!

Alıntıdır
https://dugun.com/dugun-organizasyon/makaleler/evleri-birlestirirken-ev-esyasi-nasil-secilir-1694

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.