fbpx

Kusurlarını Kapatmak İsteyen Damatlara Öneriler

zayif-damat

İçindekiler

Düğün gününde en şık hallerinde boy gösterebilmek için damatlar da gelinler kadar özenli ve vücut tiplerine uygun giyinmeliler. Kilolu, zayıf veya kısa boylu bir damat olabilirsiniz. Ama vücut tipinize uygun bir damatlık seçimiyle rahatsız olduğunuz tüm özelliklerinizi neredeyse tamamen kapayabilirsiniz.

Daha Fit ve Zinde Görünmek İçin

Kilolu damatlar için kruvaze takımlar çok uygun olacaktır. Önü üst üste binen, ceketli kruvaze takımlar yeniden moda olmaya başladı. Bu tarz ceketlerin avantajı göbek kısmınızı kamufle etmesi olacaktır. Ancak seçiminizi yaparken modern bir tasarım seçmeye özen gösterin. Çünkü yeniden yorumlanan kruvazeler daha fit ve düğme yerleri, üst üste binme mesafesi gibi detayları daha genç ve güncel. Aksi takdirde bu seçim sizi daha da hantal ve yaşlı gösterecektir.

kilolu-damat

Doğru Aksesuarlarla Fazlalıkları Kapatın

Damatlığınızla beraber kullanacağınız düğün aksesuarları fazlalıklarınızı kapatmak adına en büyük şansınız belki de… Mesela ceketinizin içine giyeceğiniz bir yelekle göbek kısmınızı sararak daha ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yeleğinizi seçerken sade modelleri ve düz renkleri tercih etmenizde fayda var. Ayrıca damatlığınızla uyumlu bir kuşak da bel çevresinde korsaj görevi görecektir. Kuşağınızın kalın olmasına dikkat edin, aksi takdirde katlanacak ve kırılacaktır. Damatlıkta yelek ve kuşak nasıl kullanılır bilmiyorsanız önce bu konuda biraz daha bilgi edinin.

Gelinin Yanında Sönük Kalmayın

Çok zayıf olmanın da olumsuz yanları var. Gelin kabarık gelinliği ile ihtişamlı görünecektir. Onu tamamlayan damat sönük kalmamalıdır. Çok fit modeller yerine biraz daha zengin duran geniş kesimli pantolonlar tercih edebilirsiniz. Ama paça boylarının çok dökülmemesine dikkat edin. Bu özentisiz bir görüntüye neden olur. Zayıf damatlar yelek seçimlerinde yakalı, üst üste binen modeller tercih ederlerse daha gösterişli bir görünüm elde edeceklerdir. Ayrıca aksesuarlarınızda renk ve desen tercih etmekten çekinmeyin.

zayif-damat

Yüksek Ökçelerin Altında Ezilmeyin

Smokininizi tamamlamak için hazırlanmış rugan bir ayakkabı seçerseniz, bu ayakkabıların ökçelerinin normal ayakkabılara göre biraz daha yüksek hazırlandığını göreceksiniz. Biraz daha yardım isterseniz düğünde kullanacağınız ayakkabıları özel yaptırabilirsiniz. Bu sayede dışarıdan belli olmayacak şekilde, ayakkabılarınızın içten yükseltilmesini sağlayarak boyunuza bir kaç santim ekleyebilirsiniz. Damat ayakkabısı seçiminde de önemli noktalar olduğunu unutmayın. Ayrıca farklı renk ceket – pantolon kombinlerinden kaçınmanız gerekir. İki renk boyunuzu ortadan keserek kısaltır. Bunlara ek olarak, ceket boyunuzu kısa tutarak bacak boyunuzu uzun göstermek de bir başka faydalı yöntem olacaktır.

kisa-damat

Değerli katkılarından ötürü Muzaffer Çaha Suare’den İlker Çaha’ya teşekkür ederiz.

Alıntıdır
https://dugun.com/damatlik/makaleler/kusurlarini-kapamak-isteyen-damatlara-oneriler-1104

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.