fbpx

Fotoğrafların Değeri

fotograflarin-onemi

İçindekiler

Fotoğrafların Değeri: Fotoğraf, gerçeği elimizde somut olarak tutmamızı sağlayan en önemli araçlardan biridir. Değişen dünyada anılarımızı saklamamızın bin bir türlü yolu ortaya çıksa da ‘anı dondurmanın’ güzelliği şüphesiz bizim için hep en çok aranan olacaktır. O ana baktığımızda bazen sürüp giden bir mutluluğu görürüz. Bazen de kendi portremizde kimsenin göremeyeceği bir büyüye rastlarız ; değişim. Her şey hızlıca değişirken zamanı bir karenin içinde dondurabilme şansını elde ettiğimizden beri en çok da mutlu anlarımıza fotoğraflar eşlik ediyor.

fotograflarin-degeri
fotograflarin-degeri

Aileye yeni katılan minik misafirlere yenidoğan çekimleri ile ‘hoş geldin’ derken ve aynı misafirler büyüyüp kep attığında… Okul takımında alınan ilk galibiyet ve uzaktan gelen çocukluk arkadaşına kavuşma anın. Hepsi zihinde muğlak hale geldiğinde, o ana yeniden sarılmak istediğinde dönüp koştuğun yerdir fotoğraf albümün. Konuşmaya ihtiyacımız kalmadan iletişim kurmamıza vesile olur.Başkasının dümdüz baktığına sen biraz yukarıdan bakarsın ve karşında kimsenin görmediği bir hazine var olur; sen bazen o hazineyi bulan kişisindir, bazen de başkasının gözünden o hazinenin içinde bulunan kişi. Kimi zaman renkli bir gün doğumunu görmekten haz alırsın ve bütün dünya onu görsün istersin, kimi zaman da ailenin siyah beyaz bir fotoğrafını çekmecene saklarsın. Hafızandır fotoğraf. Senin hafızan olduğu kadar toplumsal hafızaya da ışık tutan birer tarihi kayıt değerindelerdir. Yalan söylemezler.

Fotoğrafların Değeri İnsanlık var olduğu sürece değerini kaybetmeyecek bir sanattır fotoğraf. Bize her zaman bakacak başka bir pencere daha olduğunu gösterir, detayları görmenin hazzına vardırır. Görünenden yeni anlamlar çıkarma becerimizi tetikler. Hikayeyi okumak için sözlere ihtiyacımız olmadığını öğretir. Yanımızda taşımak istediğimiz bütün hikayeler ve geleceğe bırakmak istediğimiz iz için kullandığımız bu köprü hayatımızın her anında bizimle gelecek ve biz başkalarının hayatının en çarpıcı anlarını bu karelerden izlemeye devam edeceğiz.

Atakent fotoğrafçı hizmetlerimize göz atmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldursanız, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.