fbpx

Atakent Fotoğrafçı

Yorum yapılmamış
atakent fotoğrafçı

Atakent Fotoğrafçı olarak 2019 yılı Eylül ayında Atakent bölgesinde hizmet vermeye başladık. Atakent İstanbul’un ilk uydu kentlerinden birisidir. 2020 yılından sonra İstanbul’un en kalabalık mahallesi olmuştur. Atakent ara bağlantı yolları nedeni ile İstanbul’un diğer ilçelerine ve merkezine en kolay ulaşım sağlanabilen tek ilçesidir. Kalabalık olmasına rağmen ilçenin planlı bir şekilde imar edilmesi Atakent’in son derece ferah ve güvenli olmasını sağlamaktadır.

2002 yılından beri Atakent fotoğrafçılık ve Halkalı Fotoğrafçı lık hizmeti veriyoruz. Fotoğraf anlamında ürün ve düğün fotoğrafçılığı ağırlıklı olarak tüm fotoğraf hizmetlerini sizlere sunabiliyoruz. Vesikalık fotoğraf çekimlerinde Avrupa Standartlarında baskı hizmetimiz ile fotoğraf baskılarında Türkiye’de bir ilki sizlere sunuyoruz. Fotoğraf baskısı alırken baskı makinelerinin genellikle DPİ ölçüsü baskı kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Baskı kalitesi dışında yıllardır ehliyet ve kimliklerinizde kötü fotoğraflar kullanabiliyorsunuz. Aslında bunun temel sebebi yıllardır fotoğrafçıların şöyle bir reklam algısı olması 5 dakikada vesikalık fotoğraf !  işte bu aldatmaca sizin yıllardır kimlik, ehliyet fotoğraflarında neden kötü çıkıyorum sorunuzun yanıtıdır. Sizlere vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekim aşamalarından bahsedeyim. Öncelikle fotoğraf stüdyosuna girer istediğiniz fotoğrafın ne olacağı fiyat vb. gibi konularda sorular sorarsınız sonra şayet sizden önce kimse yoksa çekim stüdyosuna girersiniz. Dışarıdan geldiğiniz için biraz yürümüş, hava sıcaklığına göre terlemiş veya üşümüş olabilirsiniz.

Vücudunuzdaki kan dolaşımının yerine gelmesi için en az 2-3 dakika dinlenmeniz gerekiyor. Varsayımlar üzerinden ilerlemem gerekirse 5 dakikada vesikalık fotoğraf mümkün olmayan bir hızda fotoğrafın çekilip teslim edilmesidir. Burada bir süper markete girip iki kilo meyve alıp çıkmanız bile çoğu zaman 5 dakikadan uzun sürerken 5 dakikada fotoğraf çekilip teslim almak tamamen büyük bir aldatmacadır.

Atakent Fotoğrafçı

atakent-fotografci

atakent-fotografci

 

Gelin biraz vesikalık fotoğraf çekerken hangi aşamalardan geçtiğinden bahsedelim;

  1. Müşteri içeri girer
  2. Fotoğraf fiyatlarını sorar, sormasa da merhaba faslı 1 dakika sürer 🙂
  3. Müşteri çekim stüdyosuna girer.(Bu durumda genellikle her zaman önünde biri olur.) 1 dakika bekler.
  4. Müşteri çekim stüdyosunda hazırlanır. (Hazırlık aşaması genelde 1 dakika veya biraz daha uzun sürer.)
  5. Fotoğrafçı fotoğrafı çektiği zaman müşterinin fotoğrafı beğenmedim bir daha çekelim diye bir hak sunmaz buda 1 dakika
  6. Fotoğrafın düzenleme işlemi hazır eklentiler kullanılarak hızlı bir şekilde tamamlanır. (Bu da yaklaşık 1 dakika sürer.)
  7. Fotoğrafın baskı aşaması. (Yaklaşık 1 dakika sürer.)
  8. Fotoğraf kesilir (1 dakika)

Sıraladığım tüm bu işlemlere verdiğim süre 1 dakika ve hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Şöyle düşünün bir kuaför kapısındaki tabelaya ‘5 dakikada saç kesilir’ yazabilir ve bunu gayet de yapabilir fakat 5 dakikada kesilen saçta emek yoktur, üzerinde uğraşılmamıştır. Bu sürede fotoğraf çekilip teslim edilebilir mi? Edilebilir ama 5 dakikada kesilen saçtan memnun kalmayacağınız gibi çekilen fotoğraftan da memnun kalmazsınız .Bu yüzden hızlı olan ve fotokopi çeker gibi yapılan işlemler sizi tatmin etmeyeceği gibi çıkan sonucu da beğenmezsiniz.

İletişim
Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dumankaya Miks Rezidans B5 Blok Dükkan No:5 34307 Atakent / Küçükçekmece
0532 161 8383
Önceki yazı
Halkalı Fotoğrafçı – Ersin Aydın Photography Ofisimiz Taşındı
Sonraki yazı
Stok Fotoğrafçılık

Kategoriler

Son Yazılar

Menü