Tag archive for : düğün

Mademki davetiyeniz düğününüzün ilk sinyalini verecek, o halde evlilik bütçenizde düğün davetiyesi için ne kadar ayırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Size yardımcı olabilmek için İstanbul’daki davetiye fiyatlarını öğrendim ama yine de davetiyelerdeki indirim ve kampanyalara bir göz atın!

Öncelikle şunu belirtmek isterim davetiyede ortalama fiyat aralığı diye bir şey yoktur. Tüm İstanbul davetiye fiyatları minimum 1 veya 2 TL gibi belirlenmiş fiyattan başlar ve gerisi tamamen hayal gücünüze bağlı olarak fiyatlandırılır. Davetiyenizin tasarımı, baskı şekli, kağıt cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi davetiye fiyatını doğrudan etkiler. Kısaca ne seçerseniz onu ödersiniz.

Modern çiftlerin davetiye tercihi ve fiyatları

Şişe Davetiye

Kısa kısa ele alalım. Şişe, film makarası, kitap ayracı gibi objeler davetiyesini düğün temasına göre seçen çiftlerin tercihi. Şişe davetiye genel olarak geri dönüşümlü kağıttan hazırlanıyor, düğün konseptinize göre renkli boncuklar ve kurdele ile süsleniyor. Geri dönüşümlü kağıttan hazırlanmazsa ve kutusuz olarak isterseniz 4.5 TL’den başlayarak en fazla 8.5 TL’ye kadar çıkıyor. Tamamen konseptiniz ile uyumlu yapmak isterseniz masa, isim kartı, teşekkür kartı gibi set halinde de hazırlanıyor. Tabi o zaman davetiye fiyatını revize etmelisiniz düğün fotoğrafçısı.

Kitap Ayracı

Kitap ayracı davetiyesi gibi daha sonra da kullanılan bir obje ise genellikle püskül detaylı, 2 veya 4 renk baskıdan oluşuyor. 2 renk baskı 3 TL’den başlarken 4 renk baskı 4,5 TL ile de alıcı buluyor.

(daha&helliip;)

Düğün gününde en şık hallerinde boy gösterebilmek için damatlar da gelinler kadar özenli ve vücut tiplerine uygun giyinmeliler. Kilolu, zayıf veya kısa boylu bir damat olabilirsiniz. Ama vücut tipinize uygun bir damatlık seçimiyle rahatsız olduğunuz tüm özelliklerinizi neredeyse tamamen kapayabilirsiniz.

Daha Fit ve Zinde Görünmek İçin

Kilolu damatlar için kruvaze takımlar çok uygun olacaktır. Önü üst üste binen, ceketli kruvaze takımlar yeniden moda olmaya başladı. Bu tarz ceketlerin avantajı göbek kısmınızı kamufle etmesi olacaktır. Ancak seçiminizi yaparken modern bir tasarım seçmeye özen gösterin. Çünkü yeniden yorumlanan kruvazeler daha fit ve düğme yerleri, üst üste binme mesafesi gibi detayları daha genç ve güncel. Aksi takdirde bu seçim sizi daha da hantal ve yaşlı gösterecektir. (daha&helliip;)